In het weekend van 6 en 7 november 2021 organiseert de Muziekkring Veghel het Jumbo Muziekfestival.
Tot deze vereniging van muziekgezelschappen behoren nagenoeg alle muziekverenigingen in de regio.
Omdat Muziekvereniging OBK haar 100-jarig bestaan viert, vond de muzikale strijd om de Jumbo-Cup dit jaar in Erp plaats: in Evenementencentrum Ter Aa.
Op zaterdag speelden 7 slagwerkgroepen om de Cup. De presentaties startten om 14.00 uur met het optreden van Slagwerkgroep Sint Caecilia uit Volkel, gevolgd door Slagwerkgroep Sint Willibrord uit Heeswijk.
Voor de pauze traden Slagwerkgroep De Notenkrakers uit Vorstenbosch op en de slagwerkgroep van Muziekvereniging Meierijstad.
De middag werd voortgezet met de concerten van respectievelijk Slagwerkgroep Sint Cecilia uit Zijtaart en Slagwerkgroep Sint Caecilia uit Lieshout.
De Erpse slagwerkgroep van Muziekvereniging OBK sloot de middag af.
Er mag worden geconcludeerd dat de hele dag op hoog niveau werd gemusiceerd, aldus jurylid Wilbrand van Norel, mede namens zijn collega Peter Smits. Wel miste de jury af en toe de vreugde in het spel.
Kringbestuurder Martin van Eert bedankte de jury, de deelnemende ensembles en de mensen van Ter Aa. En hij vergat niet de vrijwilligers uit Erp, Zijtaart en Vorstenbosch in het zonnetje te zetten.
Monique van Vlerken, in haar functie van kringsecretaris en grote animator van het festival, reikte de juryrapporten uit en daarna de prijzen waaronder dé cup!
De winnaar van de deelnemers in groep C werd slagwerkgroep De Notenkrakers uit Vorstenbosch, onder leiding van Marcel van Vught. Vorstenbosch nam tevens de wisselbeker voor de slagwerkgroepen mee naar huis!
De 1e prijs in groep A werd Lieshout met dirigent Rob van der Sommen. In groep B ging die naar Zijtaart onder leiding van Henk Schellekens.
Wij wensen alle deelnemende verenigingen proficiat!
Foto’s: Judith van den Acker, Anouk van Dinter, Jan van de Wijdeven